معرفی انواع فرز برقی

by فرز in آگوست 19, 2019

معرفی انواع فرز برقی

فرز برقی برای تراشکاری، حکاکی، پولیش کردن، شکل دادن و بسیاری موارد دیگر طراحی شده است. دستگاه فرز برای شکل دادن و صیقلی کردن سطوح و اجسامی که کیفیت بالا و سختی کمی دارند استفاده می شود. از دستگاه فرز در صنایع برق، مهندسی، اتومبیل و ساختمان استفاده می‌شود. در ادامه با انواع دستگاه‌های فرز آشنا خواهید شد.

همچنین بخوانید: معرفی انواع جوشکاری

انواع دستگاه فرز

فرز سنگ رومیزی

این دستگاه روی میز کار یا پایه‌  ثابت قرار می‌گیرد و از یک موتور مرکزی با دو دیسک سایشی در دو طرف خود برخوردار است. این دستگاه تغییر شکل مته‌ ابزارها و ساختن یا تعمیر کردن ابزارهای مختلف استفاده می‌ شود.

فرز سمباده

دستگاه فرز سمباده برای صاف و صیقلی کردن فلز و مواد دیگر با مقاومت بالا طراحی شده است. فرزکاری به روش نواری کاربردهای فراوانی دارد، مانند صیقل دادن، شکل دادن،‌ حذف خوردگی‌ها و پوسیدگی‌های فلز و پولیش کردن.

فرز سیلندری یا استوانه ای

دستگاه فرز سیلندری در چند مدل موجود است که مهم ترین آنها دستگاه تراشکاری است. این ابزار به‌ طور گسترده‌ای در تولید اجسامی با دقت بالا مثل میله‌ها، انواع لوله،‌ بلبرینگ و بسیاری دیگر کاربرد دارد.

معرفی انواع فرز برقی

معرفی انواع فرز برقی

فرز سطحی

شناخته شده ترین فرز سطحی، دستگاه سی‌ان‌سی است. این دستگاه از دیسک ساینده، میز چرخان و گیره‌ی نگه ‌دارنده تشکیل می شود که این گیره قطعه‌ را در جایگاه خود محکم و دیسک‌ها روی میز چرخان، شکل مورد نظر را ایجاد می‌ کنند.

فرز سنگ بری با آب

این دستگاه برای فرزکاری، تراشیدن و صیقل دادن به سنگ و کاشی تولید شده که برای جلوگیری از شکستن و آسیب دیدن سنگ و کاشی از آب استفاده می شود.

فرز سنگ بری ساده

فرز سنگ بری ساده نوع دیگری از دستگاه فرز است که بدون اب کار می کند و برای تراشیدن و صیقل دادن به سنگ و کاشی از آن استاده می شود.

فرز انگشتی

فرز انگشتی در ابعاد کوچک‌تری ساخته می‌شود و برای تراشیدن و صیقلی کردن اجسام گرد مثل لوله‌های فلزی یا شکل دادن، حکاکی کردن و نجاری نیز استفاده می‌شوند.

اگر شما نیز در تولید و فروش فرز برقی فعالیت دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا نحوه فعالیت شما را در این سایت اضافه کنیم

 

تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

 

همچنین اگر‌ در تخصص دیگری فعالیت دارید ما برای دیگر تخصصات و موضوعات هم سایت داریم که‌ میتوانیم شما را در دیگر سایت ها قرار دهیم با ما‌تماس بگیرید.

 

تماس با ما

Leave a Reply